Ornontowice Ornontowice
Edukacja Zdrowie Bezpieczeństwo Kultura Sport Wydarzenia i imprezy
Gmina Głos Ornontowic Komunikacja Parafia Linki  
Pomoc społeczna
Urząd gminy
Władze gminy
Gospodarka
Śląskie
Tablica ogłoszeń
Partnerstwo
Strona główna

 > Najlepsze Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2011 w Ornontowicach

Wersja do druku drukuj

http://slaskie.pl/npp/index.php?grupa=9&dzi=1279474476&art=1319808672&id_menu=12

 

http://slaskie.pl/strona_n.php?jezyk=pl&grupa=10&art=5082&id_menu=


http://slaskie.pl/npp/?grupa=21&id=154

 


Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2011 w Ornontowicach !!!

 

28 października br. Gmina Ornontowice odebrała główną Nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego za Rewitalizację obiektu zabytkowego – Park Gminny w Ornontowicach w kategorii „Rewitalizacja przestrzeni” za wykreowanie urokliwego miejsca wypoczynku, za rozwiązania formalne i materiałowe adekwatne do skali i wpisujące się w kontekst miejsca, zaprojektowane z dużą kulturą i dbałością o detal.

Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2011 – to coroczny, otwarty konkurs pod patronatem Marszałka, którego celem jest promocja dobrej jakości realizacji urbanistycznych i architektonicznych kształtujących przestrzeń publiczną województwa, promocja wysokiej jakości przestrzeni publicznych jako miejsc sprzyjających wzmacnianiu kontaktów społecznych, podnoszenie świadomości społecznej w zakresie kształtowania i jakości przestrzeni, poprawa wizerunku województwa i wzrost jego konkurencyjności poprzez poprawę jakości przestrzeni publicznych oraz środowiska zamieszkania, przeciwdziałanie degradacji przestrzeni otwartej i zurbanizowanej oraz zjawiskom kryzysowym.

Konkurs organizowany jest przez Zarząd Województwa Śląskiego we współpracy z Stowarzyszeniem Architektów Polskich Oddział Katowice oraz Towarzystwem Urbanistów Polskich Oddział Katowice. Na tegoroczną – 12 edycję konkursu – wpłynęło 60 zgłoszeń z 34 gmin.

 

dodano 2011-12-02 07:27:52 przez Dariusz Spyra

  « Powrót