Ornontowice Ornontowice
Edukacja Zdrowie Bezpieczeństwo Kultura Sport Wydarzenia i imprezy
Gmina Głos Ornontowic Komunikacja Parafia Linki  
Pomoc społeczna
Urząd gminy
Władze gminy
Gospodarka
Śląskie
Tablica ogłoszeń
Partnerstwo
Strona główna

 > Angielski? Naturalnie ... - podniesienie poziomu znajomości języka angielskiego w Gimnazjum w Ornontowicach

Wersja do druku drukuj

W okresie od stycznia 2010 roku do czerwca 2011 roku na terenie Ornontowic realizowany był projekt Angielski? Naturalnie ... - podniesienie poziomu znajomości języka angielskiego w Gimnazjum w Ornontowicach współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W czerwcu 2011 roku zakończyła się realizacja projektu, w ramach którego grupa 30 uczniów z Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Ornontowicach przez okres trzech semestrów doskonaliła swoje umiejętności z języka angielskiego. Działania skierowane do młodzieży miały formę pozalekcyjnych warsztatów językowych (351 godzin lekcyjnych) wraz z konwersatoriami prowadzonymi przez native speaker’a (117 godzin lekcyjnych). Dodatkowo w celu uatrakcyjnienia zajęć i sprawdzenia znajomości języka w sytuacjach praktycznych zorganizowane zostały trzy wyjazdy w miejsca atrakcyjne turystycznie (Kraków, Wrocław, Pszczyna), gdzie młodzież podczas zwiedzania skorzystała   z opieki przewodnika anglojęzycznego. Ponadto odbyły się także trzy wieczorki filmowe, w trakcie których młodzież oglądała filmy w języku angielskim, poprzedzone pogadanką wprowadzającą w tematykę filmu i zakończone panelem dyskusyjnym.

Realizacja projektu przyczyniła się do podniesienia umiejętności językowych, ale również była odpowiedzią na potrzebę wyrównywania szans edukacyjnych uczniów z gminy wiejskiej. Dzięki temu projektowi, pod okiem wykwalifikowanej kadry, w miejscu swojego zamieszkania i bez żadnych opłat gimnazjaliści mogli korzystać z nauki języka angielskiego.

Dziękujemy uczestnikom projektu, ich rodzicom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w jego realizację.

Wartość projektu – 98 860,00 zł.

Okres realizacji – Od 01.01.2010 Do 30.06.2011

   

Załączniki:
JPEG Image 4ad9e68_1_1.jpeg
JPEG Image ceee9c4_1_1.jpeg
JPEG Image DSC_0009_1_1.jpg

dodano 2012-01-05 13:50:44 przez Spyra Dariusz

  « Powrót