Ornontowice Ornontowice
Edukacja Zdrowie Bezpieczeństwo Kultura Sport Wydarzenia i imprezy
Gmina Głos Ornontowic Komunikacja Parafia Linki  
Pomoc społeczna
Urząd gminy
Władze gminy
Gospodarka
Śląskie
Tablica ogłoszeń
Partnerstwo
Strona główna

 > Najlepiej zagospodarowana przestrzeń publiczna w Polsce

Wersja do druku drukuj

 Konkurs na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Polsce

W dniu 20 lipca 2012 rozstrzygnięto ogólnopolski konkurs TUP na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Polsce. Nagrody i wyróżnienia przyznano w czterech kategoriach: przestrzeni historycznych, przestrzeni nowokreowanych oraz przestrzeni zielonych – tu także z podziałem na nowe i rewaloryzowane. Ogółem nagrodzono i wyróżniono 10 realizacji, z czego 3 z obszaru województwa śląskiego. Laureatem pierwszej nagrody w kategorii przestrzeni zielonych historycznych otrzymała rewitalizacja zabytkowego parku gminnego w Ornontowicach. Nagrodzono też plac centralny w Szczyrku i zagospodarowanie Góry Zamkowej i Podzamcza w Cieszynie.

 

 http://www.tup.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=671%3Awyniki-konkursu-na-najlepiej-zagospodarowan-przestrze-publiczn-w-polsce&catid=70%3Akonkursy-na-przestrzen&Itemid=184&lang=pl

 

Wydział Rozwoju i Inwestycji informuje, iż w trakcie trwającego w Lublinie IV Kongresu Urbanistyki Polskiej Gmina Ornontowice w dniu 20 września br. odebrała kolejną nagrodę za rewitalizację zabytkowego Parku Gminnego.

Uzasadnienie jury odnośnie wyboru Zwycięzcy przedstawiamy poniżej:

„Nagroda honorowa Towarzystwa Urbanistów Polskich w ogólnopolskim konkursie na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w kategorii Zrewitalizowana przestrzeń publiczna w zieleni przyznana w roku 2012 za realizację projektu pn.: Rewitalizacja zabytkowego Parku Gminnego w Ornontowicach. Nagrodę przyznano za wysoką kulturę kształtowania krajobrazu i właściwe wyeksponowanie walorów środowiska naturalnego przy użyciu oszczędnych i wysublimowanych środków architektonicznych i urbanistycznych. Ponadto należy zwrócić uwagę na szerokie, ponadgminne oddziaływanie zrewitalizowanej przestrzeni publicznej.

Za Zarząd TUP

Prezes

prof. zw. dr hab. Tadeusz Markowski”

Załączniki:
Adobe Acrobat Document Nagroda honorowa TUP park_1.pdf

dodano 2012-09-21 12:48:13 przez Spyra Dariusz

  « Powrót