Ornontowice Ornontowice
Edukacja Zdrowie Bezpieczeństwo Kultura Sport Wydarzenia i imprezy
Gmina Głos Ornontowic Komunikacja Parafia Linki  
Pomoc społeczna
Urząd gminy
Władze gminy
Gospodarka
Śląskie
Tablica ogłoszeń
Partnerstwo
Strona główna

 Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło nr 23 w Ornontowicach

Wersja do druku drukuj

Koło Zjednoczonego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów zostało utworzone 20 kwietnia 1975 roku. Pierwszym prezesem liczącego wtedy 95-ciu członków Koła został Wilhelm Adamczyk. Celem realizowanym do dziś jest organizowanie opieki nad emerytami, rencistami i inwalidami przez rozpoznawanie ich potrzeb, trosk i kłopotów. Zakres ten obejmuje sprawy socjalno-bytowe i kulturalne, co przejawia się w odwiedzinach członków Koła z okazji przypadających jubileuszy oraz chorych w domu lub w szpitalu.

Równie ważną formą jest działalność wypoczynkowa i rekreacyjna, umożliwiająca korzystanie z wczasów oraz organizację pielgrzymko-wycieczek do sanktuariów i atrakcyjnych miejscowości w kraju oraz za granicą. Członkowie spotykają się między innymi z okazji Dnia Seniora oraz Gwiazdki, w których to wydarzeniach uczestniczą przedstawiciele władzy oraz duchowieństwa.

Ulubionym miejscem wyjazdów ornontowickiej społeczności emerytów i rencistów jest Licheń, który odwiedzają wraz ze członkami swoich rodzin przynajmniej raz w roku. W czasie swojego istnienia odwiedzili również Pragę, Wambierzyce, Rudy Raciborskie oraz zamek w Niedzicy. Z pewnością nie są to ostatnie wyjazdy w historii tego Związku.

Prezesem Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło nr 23 jest Pan Bolesław Piątek.

 

dodano 2013-01-09 09:32:41 przez Aleksandra Szołtysek

  « Powrót