Ornontowice Ornontowice
Edukacja Zdrowie Bezpieczeństwo Kultura Sport Wydarzenia i imprezy
Gmina Głos Ornontowic Komunikacja Parafia Linki  
Pomoc społeczna
Urząd gminy
Władze gminy
Gospodarka
Śląskie
Tablica ogłoszeń
Partnerstwo
Strona główna

 ANGLIA

Wersja do druku drukuj

W dniach 12 – 17 czerwca 2012 r. cztery uczennice wyłonione w drodze konkursu językowego: Anna Marszałek z kl. VIa, Wiktoria Mozgalik z kl. VIc, Martyna Smerczek z kl. VIc oraz Małgorzata Zajusz z kl. VIb pod opieką p. Bożeny Kubicy i p. Agnieszki Paruzel odbyły podróż do Bradford w Wielkiej Brytanii w ramach programu Comenius.

12 czerwca 2012 r. uczestnicy wyjazdu spotkali się na lotnisku w Krakowie – Balicach o godzinie 18.00. Lot do Wielkiej Brytanii przebiegł bez zakłóceń i grupa wylądowała na lotnisku w Leeds Bradford o 21.35 czasu lokalnego. Potem uczestnicy zostali przewiezieni do hotelu Ibis w dzielnicy Bradford – Shipley, zakwaterowani, a po krótkim spotkaniu z przedstawicielką szkoły goszczącej udali się na odpoczynek.

13 czerwca był dniem przylotów pozostałych 6 uczestników spotkania grupy realizującej projekt „Be health, feel happy” w ramach programu Comenius. Polscy uczestnicy zwiedzili w tym dniu Saltaire i Salt’s Mill – osadę przemysłową z XIX wieku wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO oraz spacerowali wzdłuż kanału łączącego Liverpool i Leeds.
Po południu uczestnicy zwiedzili dzielnicę Shipley, wzięli udział w zajęciach językowych i poznali pozostałych uczestników spotkania z Belgii (3 nauczycieli, 2 uczniów), Hiszpanii (4 nauczycieli, 4 uczniów), Włoch (3 nauczycieli, 5 uczniów), Portugalii (2 nauczycieli), Grecji (3 nauczycieli), Polinezji Francuskiej (1 nauczyciel, 3 uczniów, 1 opiekun). Dzień zakończył się wspólną kolacją powitalną.

14 czerwca 37- osobowa grupa oraz uczniowie i nauczyciele ze szkoły goszczącej zwiedzili stadion Manchesteru United oraz uczestniczyli w lekcji muzealnej poświęconej zachowaniom prozdrowotnym zawodników sportowych. Po południu uczniowie wzięli udział w zajęciach integracyjnych, nawiązując relacje z dziećmi uczestniczącymi w wyjeździe z pozostałych krajów. Wieczorem wszyscy spotkali się na wspólnej kolacji w indyjskiej restauracji.

15 czerwca na lokalnym stadionie uczniowie wzięli udział imprezie przypominającej olimpiadę, która niedługo rozpocznie się w Londynie. Wraz z uczniami szkoły goszczącej rozpoczęli od przemarszu „zawodników olimpijskich” z poszczególnych państw, a następnie brali udział w rozgrywkach sportowych.
Po południu uczestnicy wyjazdu gościli w szkole Horton Grange Primary School na zajęciach popołudniowych. Mieli okazję zwiedzić szkołę i zapoznać się z angielskim systemem edukacji, uczestniczyli w zajęciach technicznych, zostali obdarowani prezentami przygotowanymi przez uczniów szkoły goszczącej. Tam również odbyło się spotkanie robocze nauczycieli, na którym dokonano ewaluacji pierwszego roku realizacji projektu i omówiono zadania na rok następny, ustalono terminy kolejnych mobilności. Dzień zakończył się wspólną kolacją w restauracji z typową kuchnią angielską.

16 czerwca celem stało się historyczne miasto York, które uczestnicy zwiedzili wycieczkowym autobusem z otwartym dachem. Następnie skosztowali typowo angielskiego lunchu: fish and chips, po czym dokonali zakupu pamiątek, spacerując ulicami Yorku. Po powrocie do hotelu udali się pociągiem do centrum Bradford, a następnie na pożegnalną kolację do restauracji serwującej amerykańską kuchnię.

17 czerwca był dniem wyjazdów członków wizyty. Polska grupa po śniadaniu udała się na lotnisko i po udanym przelocie o 15.00 rodzice mogli odebrać uczniów z lotniska w Krakowie – Balicach.

opracował: http://www.spmiarka.edu.pl
dodano 2013-02-06 09:49:36 przez Aleksandra Szołtysek

  « Powrót