Ornontowice Ornontowice
Edukacja Zdrowie Bezpieczeństwo Kultura Sport Wydarzenia i imprezy
Gmina Głos Ornontowic Komunikacja Parafia Linki  
Pomoc społeczna
Urząd gminy
Władze gminy
Gospodarka
Śląskie
Tablica ogłoszeń
Partnerstwo
Strona główna

 POLINEZJA FRANCUSKA

Wersja do druku drukuj

W dniach 7.12.2012 r. – 12.12.2012 r. odbyła się ósma wizyta w ramach programu Comenius w Polinezji Francuskiej. W wizycie uczestniczyli przedstawiciele Hiszpanii, Portugalii, Belgii, Wielkiej Brytanii oraz Polski. Naszą szkołę reprezentowały pani Elżbieta Rerich i Monika Kucharek. Pierwszego dnia pobytu nauczyciele spotkali się z Ministrem Edukacji Polinezji Francuskiej. Następnie odwiedzili muzeum na Tahiti, które przybliżyło gościom kulturę i historię Polinezji Francuskiej. Następnego dnia uczestnicy wizyty udali się na pobliską wyspę, gdzie mieli możliwość obserwować przygotowanie tradycyjnych potraw.

10.12.2012 r. odbyło się spotkanie robocze, podczas którego przedstawiono i omówiono realizację projektu przez poszczególne kraje partnerskie. Następnie ustalono dokładne terminy realizacji poszczególnych zadań zaplanowanych na bieżący rok szkolny:
• Przeprowadzenie i opracowanie wyników kwestionariusza dotyczącego odżywiania i uprawiania sportów
• Wykonanie broszury promującej zasady zdrowego stylu życia
• Przesłanie szkole włoskiej zdjęć dokumentujących realizację projektu
• Przedstawienie 10 sportowców i 2 tradycyjnych sportów lub gier
• Wizyta w Hiszpanii

Koordynator projektu rozdał wszystkim uczestnikom spotkania dzienniki podsumowujące pierwszy rok pracy. Przedstawiciele szkoły polskiej przekazali nauczycielom szkoły polinezyjskiej „Księgę podróży” („Travelling Book”).

Po południu 10 grudnia wszyscy gości odwiedzili dwie szkoły polinezyjskie, gdzie mogli zwiedzić sale lekcyjne, spotkać się z uczniami i nauczycielami oraz obejrzeć przygotowane przez nich występy. Rodzice uczniów przygotowali poczęstunek, składający się z typowych dla wysp owoców.

Następnego dnia odbyły zawody sportowe oraz nauka tradycyjnych tańców, w których brali udział uczniowie szkoły polinezyjskiej oraz goście z krajów partnerskich.Ostatniego dnia pobytu uczestnicy wyjazdu mieli możliwość zwiedzenia z przewodnikiem wyspy Raiatea. Po zwiedzaniu goście z Polski i Wielkiej Brytanii odlecieli do swoich krajów a pozostali uczestnicy pozostali na wyspie Tahiti oczekując na wyloty.

opracował: http://www.spmiarka.edu.pl
dodano 2013-02-06 09:45:40 przez Aleksandra Szołtysek

  « Powrót