Ornontowice Ornontowice
Edukacja Zdrowie Bezpieczeństwo Kultura Sport Wydarzenia i imprezy
Gmina Głos Ornontowic Komunikacja Parafia Linki  
Pomoc społeczna
Urząd gminy
Władze gminy
Gospodarka
Śląskie
Tablica ogłoszeń
Partnerstwo
Strona główna

 Bezpiecznie z psem

Wersja do druku drukuj

W dniu 16.09.2015 r. z inicjatywy Urzędu Gminy odbyła się lekcja edukacyjno-pokazowa w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Ornontowicach, którą prowadziło Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt Powiatu Mikołowskiego „Pro Animali” z Orzesza oraz rzecznik Policji Powiatowej w Mikołowie p. Magdalena Wiśniewska.

W lekcji brały udział klasy od I do IV Szkoły Podstawowej (ok. 300 uczniów).

Przedstawiciele Stowarzyszenia „Pro Animali” omówili jak dziecko ma się zachować w kontakcie z agresywnym psem, jak bezpiecznie wrócić ze szkoły do domu i jak należy wychodzić z psem na spacer. Na lekcji obecne były również dwa psy, którymi opiekują się pracownicy Stowarzyszenia: suka Kleo i szczeniak Jaga (owczarki niemieckie). Pani rzecznik Policji Magdalena Wiśniewska wytłumaczyła dzieciom, jak należy traktować każde zwierzę, w oparciu o przepisy Ustawy o ochronie zwierząt oraz jaka kara grzywny czy aresztu może spotkać człowieka, kiedy krzywdzi zwierzę.

Na zakończenie lekcji Pan Bogdan (współpracownik Stowarzyszenia), który jest na co dzień treserem psów pokazał dzieciom przy udziale psa, jak należy postępować z psem (kiedy pies atakuje, jakich ruchów unikać wobec psa, jak zachowuje się pies kiedy ktoś spróbuje skrzywdzić właściciela czworonoga). Dzieci były zachwycone pokazem i miejmy nadzieję, że rzeczy, których się nauczyły, pozwolą im mieć lepszy kontakt z psami a w niebezpiecznej sytuacji będą wiedziały, jak należy się zachować.

Ponadto dzieci przyniosły na zajęcia karmę dla zwierząt, za co należą się podziękowania również dla rodziców. Zebrana karma zostanie przekazana do Schroniska w Rudzie Śląskiej, gdzie trafiają bezpańskie psy z terenu Ornontowic, do podopiecznych Stowarzyszenia „Pro Animali” oraz na dokarmianie bezdomnych kotów.

Sporządziła: Renata Iżewska

dodano 2015-09-25 12:22:07 przez Iwona Skrzypczyk

  « Powrót