Ornontowice Ornontowice
Edukacja Zdrowie Bezpieczeństwo Kultura Sport Wydarzenia i imprezy
Gmina Głos Ornontowic Komunikacja Parafia Linki  
Pomoc społeczna
Urząd gminy
Władze gminy
Gospodarka
Śląskie
Tablica ogłoszeń
Partnerstwo
Strona główna

 > 2. Remont ciągu drogi powiatowej ul.Dworcowej w Ornontowicach i Mikołowie wraz z przebudową wybranych elementów pasa drogowego

Wersja do druku drukuj

Wydział Rozwoju i Inwestycji Urzędu Gminy Ornontowice informuje, iż zakończyła się realizacja zadania pod nazwą: Remont ciągu drogi powiatowej ul. Dworcowej w Ornontowicach i Mikołowie wraz z przebudową wybranych elementów pasa drogowego. Zadanie zostało sfinansowane ze środków Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011, środków Powiatu Mikołowskiego, Gminy Ornontowice oraz Miasta Mikołów. Zakres zadania na terenie Ornontowic obejmował następujące elementy: wykonanie nawierzchni bitumicznej od skrzyżowania z ulicą Orzeską do granicy gminy z miastem Mikołów, wykonanie 3 zatok autobusowych, wykonanie chodnika wraz z wjazdami do posesji, wykonanie odcinków kanalizacji deszczowej, montaż oświetlenia ulicznego w postaci 13 słupów oświetleniowych aluminiowych z dwoma wysięgnikami (drogowym i chodnikowym) i oprawami oświetleniowymi. Każdego dnia po godzinie 2300 oświetlenie drogowe zostaje wyłączone a pozostaje włączone tylko oświetlenie chodnikowe. Ponadto w rejonie skrzyżowania ul. Dworcowej z ul. Kolejową i ul. Marzankowice zostały wprowadzone wysepki kanalizujące ruch, wydzielone pasy ruchu dla lewoskrętów oraz zabudowano znaki – strzałki wraz z oświetleniem, które są aktywne przez całą dobę.

Remont ul. Dworcowej jest jednym z kolejnych etapów modernizowanych dróg na terenie Gminy Ornontowice. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Mieszkańców, jak również kontynuując działania inwestycyjne Gmina dokłada wszelkich starań, aby stopniowo doprowadzić do poprawy infrastruktury drogowej, modernizacji chodników oraz wzrostu ilości miejsc parkingowych, a co za tym idzie poprawić bezpieczeństwo ruchu kołowego jak i pieszych poruszających się na terenie Ornontowic.

Całkowity koszt niniejszej inwestycji wyniósł ponad 2,1 mln złotych.

 

dodano 2011-12-02 07:23:23 przez Dariusz Spyra

  « Powrót